Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Datum: 19.06.2014

Vložil: Straka

Titulek: Re: chov?

Dobrý den,
Žádnou boudičku mít nepotřebuje, stačí, když bude mít dobrou voliéru, kde na ni nebude foukat ani pršet, ale nějaké hnízdečko jí tam dát můžete, aby si měla kam schovávat věci. Co se velikosti voliéry týče, záleží na tom, jak ji chcete chovat, jestli ji chcete mít stále zavřenou a ,, nevenčit ji,, tak by to chtělo něco většího, ale pokud ji budete pouštět a učit ji, aby se vracela, tak bude myslím stačit zhruba kolem 1,5mx1,5mx1,5m. Jinak už ji teď berte ven, mějte ji na ramenou, aby nebyla později tím přechodem z domova ven překvapená. Navíc ji tím budete i ochočovat.
Také jsem četla, že by žížaly neměly, ale ta moje na nich vyrostla a je živá a zdravá :). Později si sama řekne, co jí chutná, a co ne- ve 3 letech je ta moje už nejí...
Měla by mít pestrou stravu, granule může, sem tam tu žítalu taky, vařené vajíčko rozmačkané do šléšky, nastrouhané jablko, moučné červy, anebo kousky kuřecího masa. Vody jen málo, vždy jen pár kapek, aby jí to dobře klouzalo do krku, třeba pomocí stříkačky.
Létat nezačne ze dne na den, nejdřív bude jen poskakovat pak poletávat, no a pak už poznáte, že začne každou chvíli létat, ale pořád se bude ze začátku držet blízko vás. Žrát sama asi do měsíce? Už jí dávejte drobné kousky potravy do misky, ať si na to zvyká. Nejlépe se naučí sama žrát na nečem živém, co se hýbe - mouční červi jsou ideální.





Zpět na diskuzi

Věděli jste, že straka hnízdí každý rok v jiném hnízdě? Nikdy se ke svým starým nevrací. Jejich stará hnízda často využívají poštolky, sovy či jiní ptáci.