Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Datum: 14.05.2023

Vložil: Daniela

Titulek: straka

Za veľmi problematických okolností som získala dve malé straky. Vypadli z hniezda na mieste, kde je detské ihrisko a deti ich naháňali. Vzala som ich domov, ale nechceli byť v krabici a snažili sa vyskočiť. Nevedia ešte lietať, len popoletujú a vždy ich to veľmi unaví. Veterinár mi poradil, aby som ich dala na strom ďalej od ihriska, tak som poslechla. Ale bol to zlý počin: do strák sa pustili vtáci, drozdy, hrdličky a snažili sa ich vyhnať. Najskôr vyhnali staré straky a potom sa dali do mláďat. Tak som tých mrňusov zasa zobrala a snažila sa ich vyložiť čo najvyššie sa mi dalo na pôvodný strom. Staré straky robili randál, aj som myslela, že niečo schytám. Malé vyskákali po konároch asi do polovice stromu( nie je to vysoká borovica) a mne sa videlo, že bude všetko v poriadku. Už som to nechala na rodičoch., Ale bohužiaľ - ráno boli mladé zasa vyzimené pod stromom. Tak som tam ich už nenechala a vzala ich domov. V krabici samozrejme byť nechceli a tak som sa namíchla a pustila ich volne po byte. Neboja sa, dajú sa chytiť, ale v ruke sa bránia. Snažila som sa ich nakŕmiť, ale je s tým problém: nechcú otvoriž zobák. Iba vtedy ho otvoria,keď ma chcú klovnúť ale to je tak krátky okamih, že mi to nepomôže. Viete mi poradiť, ako postupovať? Nechcem, aby zahynuli. Ďakujem. danieladamovova@gmail.com





Zpět na diskuzi

Věděli jste, že straka hnízdí každý rok v jiném hnízdě? Nikdy se ke svým starým nevrací. Jejich stará hnízda často využívají poštolky, sovy či jiní ptáci.